Úvod Naše aktivity Development Chytré bydlení Bezpečí a zdraví

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

Chcete bydlet tam, kde je zdravé prostředí? Většina pravděpodobně odpoví kladně. Jaká je však realita? Mnozí z nás bohužel při výběru bytu nezohledňují, z jakých stavebních materiálů byl jejich domov vlastně vůbec postavený. Někdy také podceňují další hlediska, která kvalitu vnitřního prostředí bytů ovlivňují. Výsledkem je suchý vzduch, nebo naopak plísně a s tím spojené zdravotní problémy, jež obyvatele často provázejí. Jaké je řešení?

Nuceným větráním proti zdravotním komplikacím

Vybírejte si bydlení, kde je zajištěno větrání s dostatečnou výměnou vzduchu. Věděli jste třeba, že vzduchu denně spotřebujeme v průměru až 20 tisíc litrů? Jen pro ilustraci: hodnota CO2 v ovzduší na venkově je 350 ppm a v centru města 400 ppm až 450 ppm. Při nedostatečném větrání u vysoce obsazených a těsných vnitřních prostor však tato koncentrace CO2 může dokonce vystoupat na hodnoty vyšší než 10 000 ppm.

Jak předcházet tomu, aby bylo ve vzduchu našich bytů co nejméně prachu a škodlivin a my se mohli cítit příjemně? Díky rekuperaci. A že nevíte, o co se jedná? Není to přitom nic složitého. Venkovní čerstvý vzduch, který je do každého z bytů Chytrého bydlení přiváděn, prochází přes rekuperační výměník. Z druhé strany naopak vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu. Výměník přitom dokáže zajistit až 90procentní účinnost předání tepla.

Vzduchotechnika s pylovými filtry ze vzduchu zachytí jednotlivé hmotné částice. Předejdete tak nadměrné vlhkosti vzduchu a výskytu plísní, roztočů a dalších patogenů. Díky tomu vás už nebude tolik bolet hlava a nebudete trpět alergiemi, migrénami a dechovými potížemi. Rekuperace však nejsou jediným nástrojem, který je součástí konceptu Chytré bydlení a napomáhá tak vašemu lepšímu pocitu bezpečí a zdraví. 

Přírodní materiály jsou přirozenější

Konstrukce jednotlivých bytů Chytrého bydlení dobře „dýchají“ i díky použitým přírodním materiálům, které omezují pravděpodobnost vzniku plísní a jiných zdraví závadných mikroorganismů.  Předchází se tak například nepříjemným zánětům dýchacích cest a rakovině plic.Při přípravě staveb Chytrého bydlení se současně vyhýbáme používání škváry, které se jinak někdy vyskytují v tvárnicích a základech staveb, ale také třeba používání skelné vaty, jejíž vlákna se mnohdy ve stavbách samovolně uvolňují. Shrnuto a podtrženo: přírodní materiály jsou příjemné na bydlení, aniž by navíc negativně ovlivnily nebezpečnými chemikáliemi jak váš domov, tak i okolí.

Okna – více světla, méně hluku

Světlo má pozitivní dopad na fyzickou a psychickou pohodu člověka, protože reguluje naše biologické hodiny. Zlepšuje díky tvorbě důležitého vitamínu D lidskou koncentraci, bdělost a náladu. Vitamín D je totiž silný aktivátor imunitního systému a je proto pro lidské zdraví nezbytný. Při projektování Chytrého bydlení se dává přednost velkým oknům s trojskly. Ty do jednotlivých bytů přivádí nejen dostatek tohoto důležitého světla, ale i vytváří atmosféru plnou pohodlí a pohody, což navíc umocňuje jejich další funkce – akustická neprůzvučnost, která zamezuje případnému hluku z okolí. Okno zároveň slouží jako efektivní tepelněizolační prvek. 

Bydlete v bezpečí Chytrého bydlení

Neoddělitelnou součástí nabídky je také důraz na vaše bezpečí. Protipožární systémy slouží nejen k varování obyvatel Chytrého bydlení, ale také k přivolávání potřebné pomoci. Standardem jsou pro případ požáru samozřejmě i chráněné únikové cesty, požární stropní čidla nebo požární rolety, které jsou plně v souladu s normami Požárně bezpečnostních řešení staveb.

Každý z majitelů bytů Chytrého bydlení je vybaven čipem, který umožňuje automatické zamykání a odemykání vstupních dveří. A nechybí ani kamerový systém u vstupu do každého ze vchodů. Ten monitoruje vše podstatné, co se u vstupu a nejbližším okolí děje a zamezí tak nežádoucím osobám nejen k vniknutí do bytového domu, ale i jeho poškození.  

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.