Tvořte s námi stavbu jako umělecké dílo

Staňte se součástí příběhu
proměňující se čtvrti

Tvořte s námi stavbu jako umělecké dílo

Staňte se součástí příběhu
proměňující se čtvrti

Tvořte s námi stavbu jako umělecké dílo

Staňte se součástí příběhu
proměňující se čtvrti

Luxusní nájemní bydlení
v lokalitě Karlín

Kromě architektů kanceláře Qarta architektura (Řezák + Wittassek) jsme na přípravě budovy Fragment spolupracovali i s umělcem Davidem Černým. Důvodem bylo najít již v úvodu společnou řeč mezi architekturou a uměním.

Investice 1,3 mld. Kč
Obytné plochy 10 500 m2
Retail 2 350 m2
Zastavěné plochy 4 500 m2

Díky této kreativní symbióze se podařilo najít nejlepší možné řešení pro daný pozemek, což si výjimečná poloha přímo naproti budovy Invalidovny jistě právem zasluhuje. Od prvních jednání mezi Qartou, Trigemou a Davidem Černým jsme hledali vhodnou formu a výraz pro řešený objekt. Nechtěli jsme totiž vytvořit pouze uniformní dům a zbylý prostor vyplnit sochou. Dům jsme tedy tvarovali společně jako reakci na okolní podněty. Také jako kontrast nového vůči starému, se vzrostlou zelení propojující tyto dva elementy.

www.frgmnt.cz

Aktuální stav projektu

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY
HRUBÁ STAVBA
VNITŘNÍ OMÍTKY
ZAHÁJENÍ PRONÁJMU
KOLAUDACE
NASTĚHOVÁNÍWebkamery
z výstavby
Fragment
– hlavní výhody

Projekt svou podobou jasně prezentuje, že se považuje za výjimečný počin. Co se ale skrývá pod povrchem a na co je nutné své fanoušky a zájemce upozornit?

Architektura, která nezapadne

Fasádu architektonicky unikátního projektu tvoří netradiční rozpixelované plochy bloků, které z dálky vypadjí roztříštěně, ale zblízka tvoří pevný celek. Symbolicky tak parafrázují mnohovrstevnatost života, který se skládá z nekonečného množství vzpomínek a zážitků. Osobitost Fragmentu doplní i sochy navržené Davidem Černým.

Svoboda nájemního bydlení

Nová architektonická dominanta Karlína je tvořena 140 plně vybavenými byty k pronájmu, které nabídnou rozmanité dispozice od 1+kk až po velkorysé mezonety s vlastními střešními terasami. Samozřejmostí jsou i designově zařízené interiéry propojené s exteriérem a vlastní podzemní parkování. Chceme, aby se v novém areálu bydlelo bezstarostně, a proto budou nájemníkům k dispozici služby přesně podle jejich potřeb.

Genius loci – lokalita udávající trendy

Fragment jsme zasadili do jedné z nejkrásnějších pražských čtvrtí. Karlín, to je život. Karlín, to je sounáležitost. Karlín, to jsou sousedské slavnosti a přátelský, téměř rodinný, charakter. Neobyčejnou atmosféru slunné Itálie Karlínu dodává šachovnicový půdorys s pravoúhlými ulicemi, bohaté množství okolní zeleně i množství místních bister, obchodů a obchůdků, lokálních restaurací, kaváren nebo míst pro děti.

Minimum starostí a maximální pohodlí

Chceme, aby se vám ve Fragmentu bydlelo bezstarostně a pohodlně. Proto budou nájemníkům k dispozici nejen služby recepce, ale postaráme se i o další potřeby, jako je běžná údržba, větší opravy, úklid nebo třeba hlídání dětí. Ve Fragmentu bude zkrátka postaráno o všechno.

Nadstandardní vybavení napříč všemi prostory

Fragment je projektem neobyčejného nájemního bydlení, a tak všechny byty nabídnou důmyslné řešení dispozic, designové vybavení i nejmodernější technologické řešení. Celá budova bude mít společnou centrální recepci pro všechny obyvatele, a každá část rezidence bude mít i vlastní reprezentativní lobby. Celý areál oživí okolní přírodní relaxační zóna s bohatou zelení a vodními prvky.

Technologická řešení

Technologické vybavení je další věcí, kterou Fragment na první pohled vyniká. Mezi technologie, které využíváme, patří například tepelná čerpadla země – voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, vzduchotechnika s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti a teploty přiváděného vzduchu, vytápění i chlazení bytů za využití aktivovaných podhledů, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby (splachování toalet a zalívání zeleně). Vybavení bytů navíc zahrnuje systém Smart home Loxone, který mj. ovládá tepelnou pohodu, intenzitu větrání a předokenní rolety podle pokynů meteostanice. Všechny střechy nového areálu jsme navíc jako tzv. „zelené střechy“ s vegetací.

Lokalita
Zajímá vás, jak by se zde mohlo bydlet?

Máte zájem se dozvědět více informací? Neváhejte nám na sebe zanechat kontaktní údaje v níže uvedeném formuláři. Jakmile se posuneme v přípravách projektu a výstavby do vhodné fáze, budeme vás informovat!

V průběhu období 2021–2022 dojde k uvolnění veškerých informací, potřebných k pronájmu bytů v budově Fragment. Naším partnerem a výhradním zástupcem pro pronájem je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Hledáte prémiový prostor pro váš retail?

Samotná lokalita Karlína je spojena s progresivním vývojem nejen rezidenční výstavby, ale především se stal centrem office developmentu. Díky tomu je tato proměňující se čtvrť přitahována širokou paletou zákazníků vyhledávající moderní způsob života. Tak, jako bude projekt Fragment ztělesněním prémiového nájemního bydlení, tak otevírá nepřeberné možnosti také pro příležitosti vyššího segmentu retailu.

Hledáte prostor právě v tomto místě nebo se chcete dozvědět více informací o komerčních možnostech ve Fragmentu? Zanechte nám vzkaz v kontaktním formuláři. Jakmile to bude možné, spojíme se s vámi a poskytneme detailní informace. Dalším partnerem a výhradním zástupcem pro pronájem retailových ploch je společnost CBRE poskytující služby a investice v oblasti komerčních nemovitostí.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.